Psychoterapia online

Psychoterapia online

 

Psychoterapia niestacjonarna, online 

Badania pokazują, że psychoterapia online jest skuteczna i nie stwierdzono istotnych różnic pomiędzy jej efektywnością a psychoterapią prowadzoną stacjonarnie.

 

Taka forma pomocy może być szczególnie pomocna i wygodna dla osób:

  • przebywających za granicą;
  • często podróżujących;
  • o zmiennym grafiku pracy;
  • którym dojazd do psychoterapeuty zająłby zbyt dużo czasu;
  • mieszkających poza Wrocławiem, ale które chciałyby współpracować właśnie ze mną.

 

Konsultacje przeprowadzamy z użyciem komunikatora Skype (do pobrania na www.skype.com). W tym celu będzie potrzebna kamerka internetowa, mikrofon, słuchawki lub głośnik i szybkie łącze internetowe. Żeby umówić spotkanie w formie niestacjonarnej, wymagane jest najpierw przesłanie wiadomości przez formularz kontaktowy lub maila, aby uzgodnić wszelkie szczegóły dotyczące współpracy w takiej formie. Biorąc pod uwagę swoje doświadczenie i obserwacje, że często pierwsze spotkanie z ekspertem wiąże się z silnymi emocjami, a forma kontaktu może je potęgować uważam, że jeśli jest to możliwe, warto rozważyć odbycie pierwszego spotkania osobiście – stacjonarnie, a online zaplanować kontynuację współpracy. Może to wpływać na poczucie większego komfortu klienta i motywację do zbudowania dobrej i trwałej relacji terapeutycznej.

W swojej praktyce klinicznej, niestacjonarnie najczęściej prowadzę pacjentów po osobistym spotkaniu, ponieważ moim zdaniem, stwarza ono lepsze warunki do odczytania przekazu niewerbalnego klienta i zrozumienia jego sposobu funkcjonowania, co może być istotne w procesie terapii, aby jak najlepiej dostosować ją do odbiorcy, a w konsekwencji zwiększyć efektywność zastosowanych interwencji.

Jako formę niestacjonarną traktuję również zdobycie doświadczenia klinicznego podczas prowadzenia telefonu wspierająco-interwencyjnego dla:

  • rodzin po stracie dziecka;
  • osób w sytuacji kryzysowej;
  • ofiar przemocy.

Wsparcie o takim charakterze prowadziłam w Lekarskiej Przychodni Towarzystwa Rozwoju Rodziny okresie od maja 2015 do czerwca 2016 roku.

Koszt sesji online to 230 zł/50 min – płatność przelewem (przedpłata na konto bankowe).

 

Rozwiązania istnieją! Zadbaj o siebie i popraw jakość swojego życia

„Ważne jest nie to, co ze mną zrobiono, lecz to, co ja sam zrobiłem z tym, co ze mną zrobiono.'' J. P. Sartre